Forrás: www.express.co.uk
Harry herceggel kötött házasságát követően Rachel Meghan Markle - a mai naptól Sussex hercegnéje - az angol királyi család új tagja. A királyi családba történő belépését sokan mérföldkőnek tekintik a konzervatív felfogású angol monarchia életében és a félig afroamerikai, elvált, katolikus, illetve három évvel férjénél idősebb Meghan-nak családba fogadását egy új korszakként emlegetik. A párnak a házasság megkötése előtt, illetve a házasság érvényessége érdekében a több száz éve megalkotott előírásoknak kellett megfelelnie, illetve különböző jogi akadályokkal kellett megküzdenie.
A párnak eljegyzésüket követően, de a házasság megkötése előtt az 1772-es királyi család házasságáról szóló törvény (Royal Marriages Act 1772) alapján a monarchia fejének jóváhagyását kellett megszereznie. Amennyiben a házasulandó jegyespár a hozzájárulást nem kapja meg, a megkötött házasságot érvénytelennek tekintik. Ezen a szigorú szabályon 2013-ban aszerint módosítottak, hogy csak a trónöröklési rendben első hat személynek kell a házasság megkötéséhez megszereznie a monarchia fejének az engedélyét. Így történt ez Harry-vel is, aki az öröklési rendben apja Károly herceg, bátyja Vilmos herceg, illetve Vilmos gyermekei György herceg és Sarolta hercegnő után ötödik a sorban és március 19-én kapta meg a királynő hivatalosan közzétett jóváhagyását. (Harry, Vilmos herceg legkisebb fiának, Lajos hercegnek áprilisi megszületése óta hatodikként szerepel a sorban.)
Forrás: www.royal.uk
Meghan katolikus hite miatt az 1701-es örökösödési törvénnyel (Act of Settlement) találta szemben magát, amely kimondja, hogy a trónöröklési rendben lévők közül senki nem vehet el katolikus vallású személyt a trón iránti jogának fenntartása mellett. Ennek az oka az, hogy a monarcha az anglikán egyház feje. 2015-ben annyi enyhítés történt a fenti szabályon, hogy már lehetőség van a király család tagjainak római katolikus vallású személlyel összeházasodniuk, azonban római katolikus vallású személy továbbra sem lehet a monarchia feje. Tehát amennyiben például a kis György herceg felnőve egy katolikus lányt vesz feleségül és a gyermekeit katolikus hitben neveli, akkor esetleges trónöröklés esetén az e hitben nevelt gyermek kiesik a trónöröklési rangsorból. Noha a katolikus hitben nevelkedett Meghan-nak nem volt kötelező áttérnie az anglikán vallásra, a királynő iránti tiszteletből, mégis megtette március 6-án egy nagyon szűk körű ceremónia keretein belül.
Az angol királyi család új tagjának amerikai állampolgársága további kérdéseket vet fel, mivel az angol szabályok szerint a házasság megkötésével Meghan nem lesz automatikusan brit állampolgár. Az angol szabályozás alapján neki is meg kell felelnie az elvárt feltételeknek (pl.: jövedelem, a válásról szóló igazolás stb.) és az állampolgársági teszt letételét követően kapja meg a brit állampolgárságot. Meghan amerikai állampolgársága pedig továbbra is megmarad, hiszen az angol jog elismeri a kettős állampolgárságot.
A nők jogaiért, a nemek közötti egyenlőségért, a fiatal lányok oktatáshoz jutásáért, illetve az egészségügy és az oktatás javításáért küzdő Meghan a házasság megkötését követően a királyi családban érvényben lévő hagyománynak megfelelően kizárólag apolitikusan léphet fel az emberi jogok védelmében, melynek véleményünk szerint teljes mértékben meg fog felelni.
A rögös utat végigjárva a pár előtt nincs további akadály a házasság megkötése előtt. Meghan pedig boldogan állhatott oltár elé Clare Waight Keller brit divattervező által tervezett Givenchy ruhájában. A hagyományoknak megfelelően az esküvői szertartáson a menyasszony tiarát viselt, melyet a királynő készletéből kölcsönzött. A tiara egyébként a királynő nagyanyja, Mária királyné részére készült 1932-ben.